Paracetamol 500 mg, 20 comprimate, Antibiotice

Medicament pentru cefalee, nevralgii, mialgi, sinuzită, dureri dentare, dismenoree, stări febrile.

stoc

Acest produs este în stoc în farmaciile din Rețeaua Alphega.

stoc

Ai transport gratuit la acest produs daca faci cumparaturi de cel putin 250 lei pentru articolele campaniei de transport.

Preț întreg de la
1 90 lei
Cantitate
-
+
ADAUGĂ LA FAVORITE
Prețul afișat este cu TVA și este valabil doar pentru comenzile online pe comanda-alphega-farmacie.ro.
În farmacii prețul poate varia.


Indicații:

Theraflu Sinus răceală și gripă conține o combinație de calmant al febrei și durerii (paracetamol) cu un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina) pentru reducerea inflamației mucoaselor.

Substanțele active actionează împreuna pentru reducerea temporară a simptomelor majore asociate răcelii și gripei, inclusiv:

- durerile sinusale

- durerea de cap cauzata de sinuzită

- congestia sinusală

- congestia nazală.


Compoziţie:

Substanţa activă este paracetamolul. Fiecare comprimat conţine paracetamol 500 mg, sub formă de paracetamol DC 555,55 mg.


Mod de administrare:

Adulți: 1-2 comprimate o dată, repetând doza, dacă este nevoie, la 4-6 ore, fără a depăși 6 comprimate în 24 de ore.
Copii 6-12 ani: 1/2 din dozele pentru adulți.


Precauţii şi avertizӑri:

Nu se recomandă administrarea medicamentului copiilor cu greutate corporală sub 8 kg.
Durata recomandată a tratamentului este de 5 zile.
Durata maximă a tratamentului este de 10 zile.


Forma de prezentare:

Cutie cu 20 comprimate.

Produse recomandate de farmaciștii Alphega